Pretplata za Majstorski ciklus i ciklus Kanconijer prodaje se od 17. lipnja do 19. srpnja, te od 2. rujna do 17. listopada na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog.
Pretplata za Majstorski ciklus Simfonijskog orkestra HRT-a (jedanaest koncerata) i ciklus Kanconijer Zbora i Simfonijskog orkestra HRT-a (četiri koncerta) prodaje se zajedno kao jedinstveni paket od 15 koncerata po cijeni od 400 odnosno 600 kn.
Za dosadašnje pretplatnike, umirovljenike, studente i skupne posjete (više od 15 ulaznica) odobravamo popust od 40%. Osobama s invaliditetom, uključujući i osobu u pratnji, odobravamo popust od 50%. Mogućnost plaćanja kreditnim karticama u četiri rate.
MAJSTORSKI CIKLUS
Četvrtak, 19. rujna 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Hrvoje Philips, viola
Domagoj Pavlović, klarinet
Program:
Max Bruch: Koncert za klarinet, violu i orkestar u e-molu, op. 88
Dora Pejačević: Simfonija u fis-molu, op. 41
Četvrtak, 14. studenoga 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Pascal Rophé, dirigent
Aleksej Volodin, klavir
Program:
Zoran Šćekić: Slavonska igra
Sergej Rahmanjinov: Rapsodija na Paganinijevu temu, op. 43
Igor Stravinski: Petruška (1946.)
Četvrtak, 28. studenoga 2019. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Program:
Maurice Ravel: Bolero
Hector Berlioz: Fantastična simfonija
Četvrtak, 23. siječnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Ivan Repušić, dirigent
Roman Simović, violina
Program:
Maurice Ravel: La Valse
Sergej Prokofjev: 1. koncert za violinu i orkestar u D-duru, op. 19
Richard Strauss: Život junaka, simfonijska pjesma, op. 40
Četvrtak, 20. veljače 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Alfredo Ferre Martinez, violončelo (pobjednik 6. Međunarodnog violončelističkog natjecanja Antonio Janigro)
Program:
Sergej Prokofjev: Sinfonia concertante, op. 125
Felix Mendelssohn: 3. simfonija u a-molu, „Škotska”, op. 56
Četvrtak, 27. veljače 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Ivo Lipanović, dirigent
Gordan Tudor, saksofon
Program:
Petar Bergamo: 1. simfonija (u povodu 90. godišnjice skladateljeva rođenja)
Gordan Tudor: ARP koncert za saksofon i orkestar
Petar Iljič Čajkovski: 5. simfonija u e-molu, op. 64
Četvrtak, 5. ožujka 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Berislav Šipuš, dirigent
Katarina Kutnar, violina
Program:
Stanko Horvat: Dithyrambos (u povodu 90. godišnjice skladateljeva rođenja)
Berislav Šipuš: Koncert za violinu i orkestar (narudžba HRT-a; praizvedba)
Ludwig van Beethoven: 4. simfonija u B-duru, op. 60
Četvrtak, 26. ožujka 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Pavle Dešpalj, dirigent
Petrit Çeku, gitara
Program:
Ottorino Respighi: Antiche danze et arie, 3. suita
Boris Papandopulo: Suita za gitaru i gudače
Joaquín Rodrigo: Fantasia para un gentilhombre
Richard Strauss: Don Juan, simfonijska pjesma, op. 20
Četvrtak, 23. travnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Simone Rubino, udaraljke
Program:
Jakov Gotovac: Simfonijsko kolo
Avner Dorman: Eternal Rhythm, koncert za udaraljke i orkestar
Robert Schumann: 3. simfonija u Es-duru, op. 97
Četvrtak, 21. svibnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
György Györiványi Ráth, dirigent
Jelena Kordić, mezzosopran
Program:
Franz Liszt: Les Préludes, simfonijska pjesma
Dora Pejačević: Četiri pjesme za glas i orkestar
Sergej Rahmanjinov: 2. simfonija u e-molu, op. 27
Četvrtak, 4. lipnja 2020. u 19.30
Simfonijski orkestar HRT-a
Enrico Dindo, dirigent
Beatrice Rana, klavir
Program:
Natko Devčić: Istarska suita
Maurice Ravel: Koncert za klavir i orkestar u G-duru
Franz Schubert: 4. simfonija u c-molu, „Tragična”, D417
KANCONIJER
Četvrtak, 31. listopada 2019. u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Oratorijski zbor crkve sv. Marka Cantores Sancti Marci
Tomislav Fačini, dirigent
Cornelia Ptassek, sopran
Krešimir Stražanac, bas bariton
Program:
Johannes Brahms: Njemački rekvijem, op. 45
Četvrtak, 5. prosinca 2019. u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Aleksandar Marković, dirigent
Margareta Klobučar, sopran
Krešimir Špicer, tenor
Ljubomir Puškarić, bariton
Program:
Franz von Suppé: Boccaccio, izbor iz operete
Jacques Offenbach: Hoffmanove priče, izbor iz opere
Četvrtak, 16. travnja 2020. u 19.30
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Yordan Kamdzhalov, dirigent
Kristina Kolar, sopran
Ivana Srbljan, mezzosopran
Zbor i Orkestar Opere HNK-a Ivan pl. Zajc iz Rijeke
Program:
Gustav Mahler: 2. simfonija „Uskrsnuće”
Četvrtak, 14. svibnja 2020. u 19.30
Kanconijer – Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a: Polaris
Zbor i Simfonijski orkestar HRT-a
Jazz orkestar HRT-a
Tomislav Fačini, dirigent
Stefan Milenković, violina
Program:
Thomas Adès: Polaris, voyage for orchestra
Edgard Varèse: Ecuatorial, za bas, muški zbor i ansambl
Sofia Gubaidulina: Koncert za simfonijski i jazz orkestar
Arvo Pärt: Fratres, za violinu i orkestar
Arvo Pärt: Stabat Mater, za zbor i orkestar