Koncert je odgođen zbog bolesti izvođača. Novi datum koncerta je 21. siječnja 2025. Kupljene ulaznice vrijede za novi termin koncerta. Ako nekom posjetitelju ne odgovara novi datum, povrat sredstava moguć je na mjestu gdje je ulaznica kupljena, u roku 60 dana od objave odgode koncerta - od 15. listopada do 16. prosinca.
Organizator zahvaljuje na razumijevanju.
Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika
Glazbeni umjetnici Zagrebu
Zoltán Hornyanszky, oboa
István Römer, gitara
Program:
Francis-Paul Demillac: Petite suite médiévale
Francesco Molino: Dva dua, op. 16
Napoléon Coste: Le Montagnard (divertissement pastoral), op. 34
Vojislav Ivanović: Nichterinós (Elegija usnule kuće)
Pedro Abreu: Sonata za engleski rog i gitaru
Barna Kováts: Sonatina
Ante Knešaurek: O jednoj mladosti
Frano Parać: Muzika za gitaru
Eduardo Martín: Suite Habana
Máximo Diego Pujol: Tres piezas marginales
Duo Hornyanszky – Römer u kojem sudjeluju dvojica etabliranih glazbenika, prvi oboist Zagrebačke filharmonije i profesor gitare na Muzičkoj akademiji u Zagrebu osnovan je 2019. godine radi koncertne turneje u Kini gdje je te godine održao pet koncerata od krajnjeg istoka do krajnjeg zapada te velike zemlje. Za tu im je prigodu hrvatski skladatelj Ante Knešaurek napisao skladbu nadahnutu motivima kineske tradicionalne glazbe. Na njihovom se repertoaru nalaze, pored skladbi baroknih i klasičnih skladatelja izvorno pisanih za neki melodijski instrument i gitaru, i izvorna djela za obou i gitaru iz razdoblja romantizma te suvremena hrvatska i mađarska djela za obou i gitaru.
Zoltán Hornyanszky rođen je u Budimpešti, gdje je i počeo učiti obou u klasi profesora Tibora Szeszlera. Studirao je na Muzičkoj akademiji u Beču u klasi profesora Güntera Lorenza, a uz obou studirao je i dirigiranje. Sudjelovao je na seminarima kod Raya Stilla, Heinza Holligera, Hansjörga Schellenbergera i Gordona Hunta u Austriji i Italiji, Alexa Kleina i Laszla Hadadya u Parizu te Omara Zobolia u Lisabonu. Hornyanszky je bio član nekoliko bečkih orkestara, među kojima Pro Arte Orchester, Wiener Residenz i Johann Strauss Sinfonietta, a od 1992. djeluje u Portugalu. Snimao je za radio i televiziju, nastupao je solistički i s orkestrima u Mađarskoj, Austriji, Portugalu, Italiji, Hrvatskoj, Republici Češkoj i SAD-u, a kao solist nastupao je na međunarodnim festivalima u Hrvatskoj, Mađarskoj, Španjolskoj i Kini. Od rujna 2003. prvi je oboist Zagrebačke filharmonije. Uz redovito komorno muziciranje s gitaristom Istvánom Römerom, Hornyanszky je nastupao i s orguljašem Pavlom Mašićem te Gudačkim kvartetom Rucner.
István Römer studirao je gitaru kod Marge Bäuml-Klasinc na Visokoj školi za glazbu i izvedbene umjetnosti u Grazu te na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji u razredu Darka Petrinjaka. Njegova je karijera briljantno započela brojnim nagradama na međunarodnim natjecanjima, od kojih valja izdvojiti prve nagrade koje je osvojio sredinom osamdesetih u Mettmannu (Njemačka), na Segovijinom natjecanju u Palma de Mallorci, te poslije u Viñi del Mar u Čileu. Nakon toga intenzivno koncertira u Europi, Južnoj Americi i Aziji kao solist, u duu s violončelistom Valterom Dešpaljem i klarinetistom Milkom Pravdićem, violinisticom Laurom Vadjon i sopranisticom Lidijom Horvat – Dunjko te, u zadnje vrijeme, s oboistom Zoltánom Hornyanszkim. Član je Zagrebačkoga gitarskog trija u kojem, uz Darka Petrinjaka i Gorana Listeša, neprekinuto djeluje od osnutka 1984. do 2020. Kao solist i komorni glazbenik objavio je dvanaest diskografskih izdanja. Dobitnik je nagrada Hrvatskoga društva glazbenih umjetnika „Milka Trnina“ i „Ivo Maček“, a kao član Zagrebačkoga gitarskog trija dobitnik je nagrade HDGU „Milka Trnina“, nagrade „Josip Slavenski“ novina „Vjesnik“, državne nagrade za umjetnost „Vladimir Nazor“ te nekoliko diskografskih nagrada „Porin“, od kojih je jedna za album godine.
Popust od 20 % na cijenu ulaznice ostvaruju učenici, studenti, umirovljenici i invalidi. Osobe u invalidskim kolicima imaju besplatan ulazak, dok osoba u njihovoj pratnji plaća 50 % cijene ulaznice. Popusti na cijene ulaznica ostvaruju se na blagajni Dvorane Lisinski.
U skladu s odredbom članka 86. stavak 1. točka 12. Zakona o zaštiti potrošača, kupac nema pravo na jednostrani raskid ugovora (povrat ili zamjenu ulaznice). Kupac može ostvariti pravo na povrat cijene ulaznice isključivo u slučaju otkazivanja događaja. Za ulaznice kupljene na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog povrat je moguć u roku 60 dana. Nakon tog roka povrat više nije moguć. Za ulaznice kupljene internetom povrat obavlja tvrtka Dekod d.o.o. (www.dekod.hr). Sukladno članku 10. Zakona o zaštiti potrošača, svi pisani prigovori mogu se predati osobno u poslovnim prostorijama Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, putem pošte na adresu Trg Stjepana Radića 4, Zagreb, odnosno putem elektroničke pošte na e-adresu prigovor@lisinski.hr.