Događanja

24.
listopada 2021.
Nedjelja u 19:00 sati
Velika dvorana

SMOTRA FOLKLORNIH AMATERA GRADA ZAGREBA - SKUPNI KONCERT SMOTRE ZA FOLKLORNE I DJEČJE FOLKLORNE ANSAMBLE

Nedjelja U 19:00
Velika dvorana
Organizator: Zajednica folklornog amaterizma grada Zagreba
Ulazak uz pozivnice
Ulazak uz pozivnice
Na programu skupnog koncerta 43. Smotre folklornih amatera Grada Zagreba za folklorne i dječje folklorne ansamble nalazi se 13 koreografija koje će izvesti: 
 
ZFA dr. Ivana Ivančana
FA Zagreb Markovac
FA HKUD Željezničar
FA SKUD Ivan Goran Kovačić
DFA KUD Croatia
DFA KUD Dragutin Domjanić Vugrovec
DFA Sesvetska sela
DFA HKUD Željezničar
DFA SKUD Ivan Goran Kovačić
 
Program:
Dječji folklorni ansambl SKUD-a Ivan Goran Kovačić
Svi u kolu mirno stojte - dječje igre, pjesme i plesovi Podravine
Autorica koreografije: Irena Rimac (Lacić)
Autor glazbene obrade: Mario Pleše
Voditeljica skupine: Irena Rimac (Lacić) - voditeljica dječjeg folklora (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Goran Hlebec
Voditeljica pjevanja: Irena Rimac (Lacić)
Garderobijeri: Karla Špiranec i Jana Špiranec
 
Folklorni ansambl SKUD-a Ivan Goran Kovačić
Nisam dugo pivala kroz selo - pjesme i plesovi Slavonije
Autori koreografije: Vladimir Kočiš i Branka Mikačić
Autori glazbene obrade: Karlo Mikačić i Mario Pleše
Voditelj skupine: Dubravko Radić
Voditelj glazbenog sastava: Goran Hlebec
Voditelj pjevanja: Tomislav Habulin
Garderobijeri: Karla Špiranec i Jana Špiranec
 
Dječji folklorni ansambl HKUD-a Željezničar, Zagreb
Igrala se dičica - dječje igre i plesovi Jezera na otoku Murteru
Autorica koreografije: Katarina Horvatović
Autor glazbene obrade: Augustin Žigmanov
Voditeljica skupine: Katarina Horvatović - učiteljica folklornog plesa (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Lovro Horvatović
Voditelj pjevanja: Filip Martinić
Garderobijerka: Matea Matijević
 
Folklorni ansambl HKUD-a Željezničar, Zagreb
Ide jesen - pjesme i plesovi Posavine
Autorica koreografije: Katarina Horvatović
Autorica glazbene obrade: Katarina Horvatović
Voditeljica skupine: Katarina Horvatović - selektor, koreograf, umjetnički voditelj (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Lovro Horvatović
Voditelj pjevanja: Filip Martinić
Garderobijerka: Matea Matijević
 
Folklorni ansambl Zagreb - Markovac
Sviraj svirče drmeša - pjesme i plesovi južne Moslavine
Autor koreografije: Andrija Ivančan
Autor glazbene obrade: Zoran Jakunić
Voditelj skupine: Gordan Vrankovečki - umjetnički voditelj, koreograf (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Mario Tuđina
Voditeljica pjevanja: Morana Lakotić
Garderobijer: Marko Švenda
 
Zagrebački folklorni ansambl dr. Ivana Ivančana
Ideju regruti
Autor koreografije: dr. sc. Ivan Ivančan
Autor glazbene obrade: Siniša Leopold
Voditelj skupine: Stjepan Perko - selektor, koreograf, umjetnički voditelj (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Marko First
Voditelj pjevanja: Marko First
Garderobijeri: Krešo Hegolj i Martina Rašić
 
 - STANKA -
 
Dječji folklorni ansambl Sesvetska Sela
Meni zrno, vama dva - dječje igre, pjesme i plesovi Međimurja
Autorice koreografije: Andrea Kager, Irena Rimac, Martina Rašić
Autor glazbene obrade: Mario Pleše
Voditeljice skupine: Andrea Kager, Irena Rimac, Martina Rašić
Voditelj glazbenog sastava: Mario Pleše
Voditeljice pjevanja: Andrea Kager, Irena Rimac, Martina Rašić
Garderobijerka: Karmen Tkalčec
 
Folklorni ansambl SKUD-a Ivan Goran Kovačić
Zagorska svadba
Autor koreografije: Ivica Ivanković
Autori glazbene obrade: Ivica Ivanković i Branko Ivanković
Voditelj skupine: Dubravko Radić
Voditelj glazbenog sastava: Goran Hlebec
Voditelj pjevanja: Tomislav Habulin
Garderobijerke: Karla Špiranec i Jana Špiranec
 
Folklorni ansambl HKUD-a Željezničar, Zagreb
Tri livade - pjesme i plesovi Slavonije
Autorica koreografije: Katarina Horvatović
Autorica glazbene obrade: Katarina Horvatović
Voditeljica skupine: Katarina Horvatović - selektor, koreograf, umjetnički voditelj (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Lovro Horvatović
Voditelj pjevanja: Filip Martinić
Garderobijerka: Matea Matijević
 
Dječji folklorni ansambl KUD-a Dragutin Domjanić, Vugrovec
Jelica kolce vodila - dječje igre i plesovi Zagorja
Autor koreografije: Dražen Zovko
Autor glazbene obrade: Mario Pleše
Voditelj skupine: Dražen Zovko
Voditelj glazbenog sastava: Mario Pleše
Voditelj pjevanja: Viktor Brezak
Garderobijerka: Slavica Židak
 
Dječji folklorni ansambl KUD-a Croatia
Smiljem gora ograđena - pjesme i plesovi iz Posavine
Autor koreografije: Goran Knežević
Voditelj skupine: Goran Hosu - učitelj dječjeg folklora (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Nikola Biondić
Voditeljica pjevanja: Ivana Biondić
Garderobijerka: Ivana Biondić
 
Folklorni ansambl Zagreb - Markovac
Kreni kolo - pjesme i plesovi Posavine
Autor koreografije: Gordan Vrankovečki
Autori glazbene obrade: Zoran Jakunić, Mirjana Crnko
Voditelj skupine: Gordan Vrankovečki - umjetnički voditelj, koreograf (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Mario Tuđina
Voditeljica pjevanja: Morana Lakotić
Garderobijer: Marko Švenda
 
Zagrebački folklorni ansambl dr. Ivana Ivančana
Podravski svati
Autor koreografije: dr. sc. Ivan Ivančan
Autor glazbene obrade: Marijan Makar
Voditelj skupine: Stjepan Perko - selektor, koreograf, umjetnički voditelj (prema kriterijima HDFKiV)
Voditelj glazbenog sastava: Marko First
Voditelj pjevanja: Marko First
Garderobijeri: Krešo Hegolj i Martina Račić
 
 
Uz poštivanje svih epidemioloških mjera, uz ulaznicu za ulazak je potrebna EU digitalna COVID potvrda o cijepljenju, testiranju i/ili preboljenju bolesti COVID-19 ili negativan PCR test, ne stariji od 48 sati.