Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika
Glazbeni umjetnici Zagrebu
Kajana Pačko, violončelo
Danijel Detoni, klavir
Program:
Ludwig van Beethoven: Prva sonata za klavir i violončelo u F-duru, op. 5, br. 1
Johanna Müller – Hermann: Sonata za violončelo i klavir, op. 17
Dora Pejačević: Sonata u e-molu za violončelo i klavir, op. 35
Kajana Pačko studirala je violončelo u klasi Valtera Dešpalja na zagrebačkoj Muzičkoj akademiji, potom u Berlinu u klasama prof. Troelsa Svanea i prof. Fransa Helmersona na Visokoj školi za glazbu Hanns Eisler te na salzburškom Mozarteumu u klasi prof. Clemensa Hagena. Kajana spada među svestrane glazbenice koje uz solističke nastupe jednako njeguju i pridaju važnost komornom muziciranju, pedagoškom radu, suradnji sa skladateljima, organiziranju festivala i dobrotvornih koncerata, snimanju video- i audiozapisa te stvaranju novih koncertnih programa. Nastupila je na najznačajnijim pozornicama Europe, poput Berlinske filharmonije i berlinskog Konzerthausa, a kao solistica surađivala je s orkestrom Cappella Academica, Simfonijskim orkestrom HRT-a, Zagrebačkim solistima, Hrvatskim komornim orkestrom, Varaždinskim komornim orkestrom, orkestrom HNK Split i Dubrovačkim simfonijskim orkestrom. Također surađuje s vrhunskim glazbenicima poput Danushe Waskiewicz, Diane Tishchenko, Petrita Çekua, Stefana Milenkovića te članovima Gewandhaus orkestra i Mahler chamber orkestra. U različitim sastavima nastupila je na festivalima poput George Enescu festival, Musique en Cote Basque, Homburger Kammermusiktage, Salzburger Kammermusik Festival i Dubrovačke ljetne igre. Sudjelovala je i na seminarima i festivalima poput Kronberg akademije, festivala Pablo Casals i IMS Prussia Cove. Od 2015. podučava na Visokoj školi za glazbu i kazalište Felix Mendelssohn Bartholdy u Leipzigu. U duu s Danijelom Detonijem snimila je dva nosača zvuka: Journey through Europe i LeChant de Linos. Kajana Pačko svira na violončelu "l'école de Pique", izrađenom u Parizu 1800. godine.
Danijel Detoni glazbeno je obrazovanje započeo u Zagrebu u klasi Olge Detiček, a nastavio u razredima Lászla Baranyayja i Balázsa Kecskésa na Glazbenom sveučilištu Liszt Ferenc u Budimpešti te Itamara Golana na Konzervatoriju u Parizu. Svoja je znanja stjecao i u radu s renomiranim umjetnicima kao što su Pnina Salzman, Emanuel Krasovsky, Hamsa al-Wadi, Felix Gottlieb, Pál Éder i Dénes Várjon. Kao solist i komorni glazbenik gostovao je na prestižnim festivalima poput Varšavske jeseni, Muzičkog biennala Zagreb, Musica Danubiana u Ljubljani, Dubrovačkih ljetnih igara, Osorskih glazbenih večeri, festivala Julian Rachlin & Friends, Transeuropéenes u Rouenu, Schleswig-Holstein u Hamburgu, ReMusica u Prištini, Carniarmonie u Udinama i Trieste Prima u Trstu. Surađivao je s umjetnicima kao što su Katarina Livljanić, Radovan Vlatković, Ivana Lazar, Kajana Pačko, Boris Brovtsyn, Itamar Golan, Gábor Boldoczki, Krešimir Stražanac, Irvin Venyš, Boris Andrianov, David Aaron Carpenter, Enrico Dindo te s ansamblima poput Zagrebačkog kvarteta saksofona, Budapest Strings, Komornog orkestra UMZE, Komornog orkestra Dušan Skovran i dr. Od ranih dana strastveni je komorni glazbenik: u travnju 2003. u duu s violinisticom Mártom Deák pobijedio je na Državnom natjecanju Leó Weiner u Budimpešti, a u kolovozu 2006. osvojio je i Nagradu izraelske Zaklade Isman za iznimnu interpretaciju Ligetijeve glazbe. Od 2009. podučava klavir, a od 2015. klavir i komornu glazbu na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu.
Popust od 20 % na cijenu ulaznice ostvaruju učenici, studenti, umirovljenici i invalidi. Osobe u invalidskim kolicima imaju besplatan ulazak, dok osoba u njihovoj pratnji plaća 50 % cijene ulaznice. Popusti na cijene ulaznica ostvaruju se na blagajni Dvorane Lisinski.
U skladu s odredbom članka 86. stavak 1. točka 12. Zakona o zaštiti potrošača, kupac nema pravo na jednostrani raskid ugovora (povrat ili zamjenu ulaznice). Kupac može ostvariti pravo na povrat cijene ulaznice isključivo u slučaju otkazivanja događaja. Za ulaznice kupljene na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog povrat je moguć u roku 60 dana. Nakon tog roka povrat više nije moguć. Za ulaznice kupljene internetom povrat obavlja tvrtka Dekod d.o.o. (www.dekod.hr). Sukladno članku 10. Zakona o zaštiti potrošača, svi pisani prigovori mogu se predati osobno u poslovnim prostorijama Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, putem pošte na adresu Trg Stjepana Radića 4, Zagreb, odnosno putem elektroničke pošte na e-adresu prigovor@lisinski.hr.