Događanja

28.
siječnja 2025.
Utorak u 20:00 sati
Mala dvorana

GLAZBENI UMJETNICI ZAGREBU
MAX BRUCH TRIO

Utorak U 20:00
Mala dvorana
Organizator: Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika
10,00 €
Ulaznice
10,00 €
Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika
Glazbeni umjetnici Zagrebu
Max Bruch Trio
Hiwote Tadesse, viola
Marko Zavišić, klarinet
Domagoj Gušćić, klavir
 
Program:
Tomislav Uhlik: Odlazak zime
Carl Reinecke: Trio za klavir, klarinet i violu, op. 264
Ivan Josip Skender: Pet krokija za violinu (violu), klarinet i klavir
 
Max Bruch Trio nastao je inicijativom mladih glazbenika Domagoja Gušćića (klavir), Marka Zavišića (klarinet) i Hiwote Tadesse (viola) kako bi pokazali bogatstvo boja koje donosi ova kombinacija instrumenata. Iako neuobičajenu, ovu kombinaciju instrumenata kao zanimljivu prepoznao je već W. A. Mozart kroz svoj tzv. Kegelstatt trio („Kuglana trio“), a iza njega i R. Schumann i njemački skladatelj M. Bruch prema kojem je ovaj trio dobio ime. Osim klasičnog repertoara, članovi Max Bruch tria poseban naglasak stavljaju na izvođenje glazbe hrvatskih suvremenih skladatelja. Svi članovi trija nagrađivani su glazbenici koji su aktivni na hrvatskim i svjetskim pozornicama. Domagoj Guščić radi na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, Hiwote Tadesse je vođa viola u Zagrebačkoj filharmoniji, a Marko Zavišić renomirani je pedagog te česti solist hrvatskih i inozemnih orkestara. Prvu zajedničku nagradu osvojili su 2019. na Natjecanju Papandopulo gdje su osvojili 2. nagradu u kategoriji ne standardnih komornih sastava.
 
Hiwote Tadesse hrvatska je violistica etiopskog porijekla. Violu je studirala na Kraljevskom konzervatoriju u Gentu i Konzervatoriju u Maastrichtu u klasi jednog od najboljih svjetskih violista, Michaela Kugela, gdje je 2016. zavrsila diplomski studij kao najbolja studentica u generaciji. Hiwote je aktivna članica Crescendo kvarteta sa sjedištem u Frankfurtu, a 2013. postala je članicom Hulencourt Soloists Chamber Orchestra. Kao solistica i komorna glazbenica Hiwote je nastupala diljem Hrvatske i u inozemstvu: Austriji, Italiji, Sloveniji, Israelu i Beneluxu. Takoder je kao predavačica i komorna glazbenica sudjelovala na Zimskom festivalu komorne glazbe na Floridi te držala seminare u Hrvatskoj i Etiopiji. Usavršavala se na brojnim seminarima kod uglednih violista, a trenutno je zaposlena kao vođa dionice viole u Zagrebačkoj filharmoniji.
 
Marko Zavišić jedan je od najaktivnijih klarinetista svoje generacije. Studij je završio na Muzičko akademiji u Zagrebu u klasi Davora Rebe. Sudjeluje na brojnim majstorskim tečajevima kod renomiranih glazbenika i klarinetista te hrvatskim i međunarodnim natjecanjima na kojima ostvaruje zapažene rezultate. Dobitnik je brojnih nagrada, a održao je i niz koncerata u inozemstvu. Surađivao je s brojnim skladateljima (T. Oliver, G. Tudor, E. Cossetto, L. Marohnić, D. Đukić) izvodeći djela pisana za klarinet. Profesor je klarineta u Umjetničkoj školi Franje Lučića u Velikoj Gorici gdje sa svojim učenicima osvaja brojne nagrade u zemlji i inozemstvu. Bio je član Zagrebačke filharmonije u sezoni 2021/2022, jedan je od osnivača Max Bruch trija te je mentor u Zagrebačkim mladim filharmoničarima.
 
Domagoj Gušćić zaposlen je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu, na kojoj je i diplomirao klavir u klasi izv. prof. Đure Tikvice. Usavršavao kod uglednih pijanista i pedagoga među (Eugene Indjic, Noel Flores, Boris Romanov, Irina Osipova, Zinaida Ignateva, Ivan Urvalov, Irina Kataeva i drugi). Osvaja brojne nagrade na međunarodnim natjecanjima u Italiji, Makedoniji i Rusiji. Bilježi brojne nastupe u Hrvatskoj i inozemstvu. Od 2014. djeluje kao orkestralni pijanist Simfonijskog orkestra Hrvatske radiotelevizije. Ostvario je zapažene nastupe s violinisticom Tarom Horvat u Hrvatskoj i Italiji. Od 2014. sudjeluje na Vareš Classic Festivalu s violinisticom Andreom Nikolić te baritonom Matijom Meićem. Od 2012. sudjeluje kao predavač na Međunarodnom festivalu Hugo Staehle za mlade pijaniste. Također, surađuje s komornim ansamblom WISE (Wien International Soloists Ensemble). Od 2008. član je Hrvatskog društva glazbenih umjetnika.
 
 
 
Popust od 20 % na cijenu ulaznice ostvaruju učenici, studenti, umirovljenici i invalidi. Osobe u invalidskim kolicima imaju besplatan ulazak, dok osoba u njihovoj pratnji plaća 50 % cijene ulaznice. Popusti na cijene ulaznica ostvaruju se na blagajni Dvorane Lisinski. U skladu s odredbom članka 86. stavak 1. točka 12. Zakona o zaštiti potrošača, kupac nema pravo na jednostrani raskid ugovora (povrat ili zamjenu ulaznice). Kupac može ostvariti pravo na povrat cijene ulaznice isključivo u slučaju otkazivanja događaja. Za ulaznice kupljene na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog povrat je moguć u roku 60 dana. Nakon tog roka povrat više nije moguć. Za ulaznice kupljene internetom povrat obavlja tvrtka Dekod d.o.o. (www.dekod.hr). Sukladno članku 10. Zakona o zaštiti potrošača, svi pisani prigovori mogu se predati osobno u poslovnim prostorijama Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, putem pošte na adresu Trg Stjepana Radića 4, Zagreb, odnosno putem elektroničke pošte na e-adresu prigovor@lisinski.hr.