Haris Džinović svoju je bogatu i živopisnu karijeru započeo početkom osamdesetih pjevajući sevdalinke. Godine 1981. s čuvenom braćom Pavlović oformio je grupu Sar e Roma, koja je postigla tako veliki uspjeh pjevajući i svirajući romsku glazbu da su se našli u samom vrhu popularnosti te čak i u svijetu dobili veliku medijsku pozornost. Zahvaljujući njima, romska glazba osvojila je mase i „ušla“ u narod.
Unatoč slavi sa Sar e Romom, Haris se odlučio za solističku karijeru i 1989. snimio prvi solistički album „Ostariću, neću znati“, koji je proglašen jednim od najboljih narodnih albuma svih vremena.
Njegov prvi solistički koncert, koji je održao 1991. u Sava Centru, također je ostavio traga i dandanas se pamti! Nastupio je na sceni s deset gitara, a kao gosti su nastupili njegovi prijatelji Zdravko Čolić i Goran Bregović, Laza Ristovski, orkestar Modra rijeka, ansambl Sajavel i grupa Sar e Roma.
Harisova mogućnost pjevanja na više jezika, sviranje pet instrumenata, neosporan talent i velik broj hitova već nakon prvog solističkog albuma otvaraju mu sva vrata, a pristižu i prva priznanja, poput nagrade festivala Mesam ili Oskara popularnosti.
Kroz život je prošao gotovo cijeli svijet, a na svome se putu do danas susreo s mnogim svjetskim imenima poput Davida Bowieja, Eltona Johna, Georgea Michaela, Michaela Jacksona te s grupom Gipsy Kings, za koju je i pisao pjesme!
Godine 2011. nastupio je kao gost na koncertu Montserrat Caballé, pjevajući stare napolitanske pjesme Dicitencello vuie i Torna a Surriento, dok je u duetu s Montserrat briljirao u Non ti scordad di me.
Također, dopala ga je čast da je baš on odobran da izvede jubilarnu, tisućitu verziju pjesme Claudea Françoisa My Way – Comme d'habitude, na romskom jeziku, pod nazivom Kantar Cigan.
Harisovo stvaralaštvo trajno je upisano u glazbenu povijest i služit će budućim generacijama kao klasična škola prave pjesme i „meraka“ po kojoj znamo Harisa, a njegov je život posveta stvaranju glazbe za dušu, čiji je recept pronašao u jednostavnosti i kvaliteti, koju potom svojom interpretacijom dovodi do savršenstva.
Ulaznice su u prodaji preko sustava Entrio.
U skladu s odredbom članka 86. stavak 1. točka 12. Zakona o zaštiti potrošača, kupac nema pravo na jednostrani raskid ugovora (povrat ili zamjenu ulaznice). Kupac može ostvariti pravo na povrat cijene ulaznice isključivo u slučaju otkazivanja događaja. Za ulaznice kupljene na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog povrat je moguć u roku 60 dana. Nakon tog roka povrat više nije moguć. Za ulaznice kupljene internetom povrat obavlja tvrka Dekod d.o.o. (www.dekod.hr). Sukladno članku 10. Zakona o zaštiti potrošača svi pisani prigovori mogu se predati osobno u poslovnim prostorijama Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, putem pošte na adresu Trg Stjepana Radića 4, Zagreb, odnosno putem elektroničke pošte na e-adresu: prigovor@lisinski.hr.