Događanja

28.
svibnja 2022.
Subota u 10:00 sati
Velika dvorana

PRETPLATA
'LISINSKI SUBOTOM'

Subota U 10:00
Velika dvorana
Organizator: Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog
1500 kn 199,08 €
1700 kn 225,63 €
1900 kn 252,17 €
FIKSNI TEČAJ KONVERZIJE 7,53450 kn
Ulaznice
1500,00 kn 199,08 €
1700,00 kn 225,63 €
1900,00 kn 252,17 €
FIKSNI TEČAJ KONVERZIJE 7,53450 kn
Lisinski subotom, s najvećim svjetskim orkestrima, solistima, dirigentima i hrvatskom glazbenom reprezentacijom! 
 
Kupnja pretplatničkih ulaznica moguća je do subote, 8. 10. 2022. na blagajnama Lisinskog te online na službenoj stranici Lisinskog  www.lisinski.hr
 
Redovne cijene pretplate:
  • Prva kategorija 1.900,00 kn (252,17 €)
  • Druga kategorija 1.700,00 kn (225,63 €)
  • Treća kategorija 1.500,00 kn (199,08 €).
POPUSTI
 
Popusti vrijede isključivo za redovne cijene pretplate Lisinski subotom 
  • 10 % popusta za studente, učenike, umirovljenike
  • 30 % popusta za osobe s invaliditetom, uključujući osobu u pratnji (uz predočenje preslike rješenja o invaliditetu).
Popust vrijedi za kupnju jedne pretplatničke ulaznice, osim za osobe s invaliditetom gdje popust vrijedi i za njihovu pratnju. Navedeni popusti se ne zbrajaju.
 
Moguća obročna otplata u 6 rata.
 
Na ukupan iznos računa odobrava se 10 % popusta za jednokratno plaćanje gotovinom. 
 
LISINSKI SUBOTOM 2022./2023. 
Svijet na dlanu 
 
Subota, 8. 10. 2022. 
Kraljevski početak
 
Program:
Sergej Sergejevič Prokofjev: Prva simfonija u D-duru, op. 25, Klasična
Edvard Grieg: Koncert za glasovir i orkestar u a-molu, op. 16 
Jean Sibelius: Druga simfonija u D-duru, op. 43
 
 
Petak, 21. 10. 2022. 
Preko Atlantika
 
Program:
Franz Liszt: Les Préludes, S. 97, simfonijska pjesma br. 3
Maurice Ravel: Koncert za glasovir i orkestar u G-duru
Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič: Deseta simfonija u e-molu, op. 93
 
 
Subota, 29. 10. 2022. 
Bečki orkestar i zagrebački slavljenik
 
Program:
Mladen Tarbuk: A Trip around Austria
Mladen Tarbuk: Preludij, arija i fuga
Mladen Tarbuk: Sebastian u snu
Franz Schubert: Treća simfonija u D-duru, D. 200
 
 
Srijeda, 16. 11. 2022. 
*IZVANREDNA PONUDA
Slavlje belcanta
Program naknadno 
 
*Pretplatnici iznimno te večeri neće moći sjediti na svojim uobičajenim mjestima u Dvorani. Bit će na zamjenskim mjestima, ali i dalje povlašteni u glazbenoj radosti s velikom tenorskom zvijezdom. 
 
Subota, 19. 11. 2022. 
Glazba potlačenih
 
Program:
Charles Lucien Lambert: Ouverture de Brocéliande  
Dana Suesse: Koncert za dva glasovira i orkestar u e-molu
Arnold Schönberg: Preživjeli iz Varšave, op. 46, za recitatora, muški zbor i orkestar
Leonard Bernstein: Čičesterski psalmi, za zbor, solista i orkestar
 
 
Subota, 26. 11. 2022. 
Sreća romantike
 
Program:
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert za violinu i orkestar u e-molu, op. 64
Felix Mendelssohn-Bartholdy: Četvrta simfonija u A-duru, op. 90, Talijanska
 
 
Subota, 3. 12. 2022. 
Sve boje orgulja
Program:
Georg Friedrich Händel: Uvertira iz Glazbe za kraljevski vatromet, HWV 351
(obrada za orgulje: Stephen Tharp)
Johann Sebastian Bach: Allein Gott, in der Höh’ sei Ehr’, koralni preludij, BWV 662
Johann Sebastian Bach: Gigue iz Fuge u G-duruBWV 577
Ludwig van Beethoven: Scherzo iz Treće simfonijeu Es-duru, op. 55, Eroica
(obrada za orgulje: Stephen Tharp)
Gabriel Fauré: Pavana, op. 50
(obrada za orgulje: Stephen Tharp)
Jean-Baptiste Robin: Chant du Ténéré
Petr Eben: Moto ostinato, 3. stavak iz Nedjeljne glazbe (Musica dominicalis)
Louis Vierne: Adagio iz Treće orguljske simfonije, op. 28
Franz Liszt: Totentanz, parafraza na Dies irae, S. 126
 
 
Četvrtak, 22. 12. 2022. 
Operna završnica
Program naknadno
 
 
Subota, 11. 2. 2023. 
Anđeoski glasovi!
Program naknadno
 
 
Subota, 4. 3. 2023. 
U spomen na Doru Pejačević
Program naknadno
 
 
Subota, 25. 3. 2023. 
Glazba nade 
 
Program:
Georg Friedrich Händel: Uskrsnuće, oratorij, HWV 47
 
 
Subota, 1. 4. 2023. 
Koncert koji pleše 
 
Program:
Béla Bartók: Suita iz baleta Čudesni mandarin, op. 19
Thierry Escaich: Koncert za glasovir i orkestar
Igor Stravinski: Suita iz baleta Petruška (verzija iz 1946.)
 
 
Subota, 29. 4. 2023. 
Novi vrhunci!
 
Program:
Maurice Ravel: Preludij za glasovir u a-molu
Franz Schubert: Moments musicaux, D. 780, op. 94
Robert Schumann: Etide u formi varijacija, op. 13 (op. posthum., verzija iz 1852.)
Johnnes Brahms: Varijacije na Paganinijevu temu, op. 35 (Prva i druga knjiga)
 
 
Subota, 20. 5. 2023. 
Srčano - heart heart heart
 
Program:
Karol Szymanowski: Koncertna uvertira, op. 12
Josef Gabriel Rheinberger: Koncert za glasovir i orkestar u As-duru, op. 94
Gustav Mahler: Prva simfonija u D-duru, Titan